.home.

.visual portfolio.

.piotr.borys.sikora.

.rss.

.archive.

.like f.

witam wszystkich tu rozproszonych...

 

skądinąd mam świadomość, że są na tym świecie osoby, które znają (a inne wciąż mogą się z nią zapoznać) moją wcześniejszą platformę ekspresji wizualnej – photoactive.chicadii.com

ha! niektóre z nich pewnie nawet zauważyły, że już od jakiegoś czasu nie pojawiały się na niej żadne nowe materiały. cóż, rzeczywiście tak było, pauza jest dziś nie do ukrycia, więc na początek kilka słów o niej właśnie.

po kilku latach prowadzenia strony, w miarę postępu czasu i ewolucji charakteru mojej fotoaktywności, sposób prezentacji zdjęć na poprzedniej stronie przestał mnie satysfakcjonować. niestety (a może na szczęście?) zmian nie dało się wprowadzić szybko i bezboleśnie. ponieważ musiałem wewnętrznie określić ideę i wizję strony, następnie realnie je osiągnąć (pokonując do tego wszelkie dystraktory) – stąd też prace przebiegały dość długotrwale. sprawy nie ułatwiał fakt, że dotychczasowa formuła strony, skoncentrowana wyłącznie na prezentacji zdjęć stała się dla mnie zbyt wąska i mentalnie ciasna.

tak bowiem, jak nie potrafię przyporządkować się jednej określonej dziedzinie, choćby nawet aktywność w niej była dobrze oceniana – tak właśnie niewygodnie mi w określaniu siebie dopełniającym i profesyjnym sformułowaniem >fotograf<. tak jak zmieniam się ja sam, zmienia się rówież moje spojrzenie na fotografię – na przestrzeni lat wyewoluowało ono z rejestracji i dostrzegania w stronę wizualnego-tworzenia-za-pomocą-aparatu-fotograficznego. dziedzina ta będzie bardzo istotną częścią notebooka, z tym że zarówno jak efektami zajmę się również powodami takiego stanu rzeczy.

formuła strony będzie szersza niż dotychczasowy szablon prezentowania nowych zdjęć – oprócz prac, które oczywiście będą się pojawiać – będzie miejsce na analizę, krótszą czy dłuższą zadumę, filozofię istnienia, czasem śmiech czy refleksję nad sensem albo lepszym światem. generalnie – będzie bardziej omnipotentnie, przez co mam nadzieję ciekawiej.

do ideału witalności strony mój mózg (onieśmielony prośbą) podsuwa mi wizję Twojej – o, czy czytający czy czytająca te słowa – aktywności: czy to w wypowiedziach, czy w dalszym przekazywaniu informacji o stronie zarówno w realnym świecie, jak i poprzez linki w serwisach społecznościowych. dla mnie osobiście bowiem wszelka akcyjność odwiedzających jest niezmiernie inspirująca do dalszej pracy…

taaak…
a zatem…
ponieważ…

…czymkolwiek jest…
…wszechświat przez nas odczuwany…
…wydaje się on…
…czekać…
…na to…
…aby …
…na niego wpływać..
…i go przekształcać, go…

…róbmy to więc…
…to…

…zaczynamy… znowu. od nowa. na nowo.

Connect with Facebook

write comment

your name: (required)

e-mail: (required)

website: (not required)

message: (required)

send comment